بگذارید کمی هم من از سربازی بگویم. به هر حال حال و اوضاع این روزها ایجاب می کند.

دوران آموزشی در پادگان مالک اشتر اراک آن هم در ماه رمضان سال 94 یکی از بد ترین دوران زندگی اَم محسوب میشد حتی با وجود اینکه به دلیل ماه رمضان بسیار آسان گرفته بودند. ولی کلا جو روانی حاکم بر آموزشی بسیار سرد و بی روح و مزخرف است. آن هایی که رفته اند می دانند چه می گویم.

بعد از اتمام آموزشی بود که درجه ستوان دومی بر دوش اِمان چسبید و از آن به بعد جناب سروانی اول اسم اِمان اضافه شد و راهی یگان خدمتی شدیم.

یگان خدمتی هم با توجه به رشته تحصیلی همانطور که پیش بینی میشد در مراکز درمانیِ نظامی باشد.

یکی از همین روزها بود که به یک کیس با جراحت شدید برخوردیم. پسرک سرباز که در گارد تشریفات حضور داشت، قبل از ورود خودرو فرمانده به پادگان جهت محکم کردن بند پوتین خم شده بود، که نیزه اسلحه دقیقا به زیر بغل خورده بود، یکی از شریان های اصلی و عصبی پاره شده بود و حتی پسرک تا مرز مرگ هم پیش رفته بود به دلیل حجم خون از دست رفته.

بگذریم.

پسرک زنده ماند. حالش بهتر شد و همانطور که انتظار می رفت عملکرد دست به مشکل خورده بود. سر نیزه تا جاهایی که نباید می رفت رفته بود و اعصاب دست را قطع کرده بود. آنقدر حساس بود که حتی ارجاع به حاذق ترین پزشکان هم نتوانست کمک اشَ کند.

و تمام شد !

پسرک روستایی که قرار بود کمک خانواده باشد. در سن سالگی بخش زیادی از عملکرد دست اَش را از دست داد. از سربازی معاف شد. جانباز شد. مبلغی بابت دیه و جانبازی به اون پرداخت شد.

اما چه کسی پاسخگوی عمری که در پیش روی اوست خواهد بود؟!

چه کسی به ضربه ای که به او و خانواده اش خورد را جبران خواهد کرد و اصلا چگونه جبران خواهد کرد؟!

ازدواج اَش، کار اَش، و بخش بخش زندگی خود و خانواده اش دقیقا از همان لحظه ای که برای بستن بند پوتین خم شده بود به گونه ای دیگر رقم خورد!

و دقیقا چه مبلغی می تواند این قضیه را جبران کند؟!

بگذریم .

راستی الآن پسرک کجاست . ؟!

.

در باب سربازی هم اگر بیتی نگوییم که نمی شود :

دو سال می گذرد و من هنوز سربازم

وظیفه شب و روزم، ندیده بانی توست :(

دوست داشتنی مثل م پ !

ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم !

خدمت مقدس سربازی یا خفّت مزخرف سربازی ؟! !

پسرک ,هم ,سربازی ,پیش ,ای ,یکی ,یکی از ,بود که ,و خانواده ,خانواده اش ,که به

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

باربری سرو نمایندگی قیمت فروش نصب تعمیرات پکیج رادیاتور آبگرمکن دیواری کولر گازی اسپلیت من و پزشک شاداب سازی مدارس حفاظ رودیواری طراحی و ساخت نرم افزار مبنا محتوا لوله پلیکا و اتصالات یو پی وی سی شرکت هنرپردازان نبض معرفی جدید ترین ها